> Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce – Poznań 2017

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce  Poznań 2017

 

NAJMŁODSI I NAJLEPSI!!!

NAJMŁODSZA GRUPA LEKKOATLETYCZNA Z INSTYTUTU GŁUCHONIEMYCH W WARSZAWIE PO RAZ KOLEJNY OSIĄGNĘŁA WIELKI SUKCES W  KLASYFIKACJI MEDALOWEJ MISTRZOSTW POLSKI NIESŁYSZĄCYCH JUNIORÓW W LEKKOATLETYCE ZAJMUJĄC ZASŁUŻONE PIERWSZE A TYM SAMYM NAJLEPSZE MIEJSCE.

 

W dniach 12-14 maja 2017 roku w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce organizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Zawody organizowane były na Stadionie Lekkoatletycznym POSiR przy ul. Warmińskiej w Poznaniu. W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców niesłyszących z dwunastu klubów w tym klub z Czech. Były to dwudniowe zawody lekkoatletyczne i dwie kategorie wiekowe do 16 lat i 19 lat dziewcząt oraz chłopców.

Nasi młodzi sportowcy walczyli o medale w następujących konkurencjach biegowych: biegi na rożnych dystansach: 100m, 200, 400m 800m, 1500m, sztafeta 4x100m i 4x400m w następujących konkurencjach technicznych: pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok wzwyż i skok w dal. Podczas całych zawodów nasi lekkoatleci zdobyli aż 9 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych medali!

 Najmłodszymi zawodnikami byli nasi uczniowie: Klaudia Jarzewicz i Damian Anders którzy mają 11 lat, brali udział w zawodach lekkoatletycznych!

 

 

Złote medale:

  • Konkurencja: 100m w kategorii dziewczęta do 16 lat dla Natalii Irek
  • Konkurencja: 100m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Justyny Szot
  • Konkurencja: 200m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Natalii Nowaczyk
  • Konkurencja: 400m w kategorii dziewczęta do 16 lat dla Natalii Irek
  • Konkurencja: 1500m w kategorii chłopcy do 19 lat dla Nikolaj Semianovich
  • Konkurencja: skok w dal, w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Natalii Nowaczyk
  • Konkurencja: rzut dyskiem w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Karoliny Karwowskiej
  • Konkurencja: sztafeta 4x100m dziewcząt
  • Konkurencja: sztafeta 4x400m dziewcząt

 

Srebrne medale:

  • Konkurencja 100m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Natalii Nowaczyk
  • Konkurencja 200m w kategorii dziewczęta do 16 lat dla Natalii Irek
  • Konkurencja 200m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Justyny Szot
  • Konkurencja 400m w kategorii chłopcy do 19 lat dla Dawida Miastowskiego
  • Konkurencja 800m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Alisy Encheva
  • Konkurencja 800m w kategorii chłopcy do 19 lat dla Nikolaja Semianovich
  • Konkurencja 1500m w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Alisy Encheva
  • Konkurencja Pchnięcie kulą w kategorii dziewczęta do 16 lat dla Izabeli Kaczyńskiej
  • Konkurencja Pchnięcie kulą w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Karoliny Karwowskiej
  • Konkurencja Pchnięcie kulą w kategorii chłopcy do 19 lat dla Adama Ciepiela
  • Konkurencja Rzut dyskiem w kategorii dziewczęta do 16 lat dla Izabeli Kaczyńskiej
  • Konkurencja Skok wzwyż w kategorii chłopcy do 19 lat dla Dawida Miastowskiego

 

Brązowe medale:

  • Konkurencja 100m w kategorii chłopcy do 19 lat dla Daniela Cyglera
  • Konkurencja 400m w kategorii chłopcy do 19 lat dla Nikolaja Semianovich
  • Konkurencja Skok w dal w kategorii dziewczęta do 19 lat dla Justyny Szot
  • Konkurencja Rzut dyskiem w kategorii chłopcy do 19 lat dla Adama Ciepiela
  • Konkurencja sztafeta 4x100m w kategorii chłopców
  • Konkurencja sztafeta 4x400m w kategorii chłopców

 

Życzę wszystkim zadowolenia i nie zapominajmy, że droga do sukcesów wiedzie przez własną motywację trud i nieustanny wysiłek.

Z życzeniami kolejnych sukcesów i do zobaczenia na zawodach w Puławach!!!

 

Prezes WKSMN „IG-WARSZAWA– Tomasz Wardziak

Vice-prezes Maksymilian Wiechetek

 

Accessibility