> XVII Międzynarodowy Mityng Pływacki Niesłyszących

XVII Międzynarodowy Mityng Pływacki Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego Poznań

Dokładnie miesiąc po Mistrzostwach Polski ponownie odwiedziliśmy basen na Termach Maltańskich, tym razem podczas zawodów międzynarodowych. Mieliśmy możliwość ścigania się z najlepszymi zawodnikami zarówno z Polski jak i zagranicy. Poznań gościł pływaków z Białorusi, Ukrainy i Łotwy. Poziom zawodów był bardzo wysoki a atmosfera wspaniała.

Nasza klubowa reprezentacja przywiozła 8 medali:

• Aleksandra Szot zdobyła złoto na dystansie 200m klasycznym oraz srebro na 100m klasycznym
  • Julia Supeł zdobyła trzy brązowe medale: na 50m grzbietowym, na 100m grzbietowym i na 50m klasycznym
  • Paulina Prusik była druga na 200m dowolnym oraz wywalczyła dwa brązowe medale: na 50m motylkowym i 100m zmiennym

Organizator przewidział również konkurencje dla najmłodszych pływaków. Natalka Irek, Justyna Szot, Paulinka Grzelak oraz Emek Sosiński startowali na dystansach 25m dowolnym i 25 m grzbietowym. Za swoje osiągnięcia otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Na zakończenie zawodów zajęliśmy IV miejsce w sztafecie mieszanej 4x50m dowolnym w składzie: Paulina Prusik,Julia Supeł, Adrian Ojdana, Paweł Grygoruk.