Nie bój się chcieć!

W dniach 27-28 IX 2017r. uczniowie klas IIb, IIIa i Va Instytutu Głuchoniemych wzięli udział w nagraniu teledysku w PJM do piosenki „Nie bój się chcieć”.

Piosenka pochodzi z filmu „Zwierzogród”, a w wersji polskiej śpiewa ją Paulina Przybysz, która również uczestniczyła w nagraniu w PJM. Refren piosenki został przetłumaczony na kilka zagranicznych języków migowych. „Zwierzogród” to opowieść o sile marzeń i mocy przyjaźni. Z inicjatywą nagrania teledysku w PJM wystąpiła Fundacja Kultury bez Barier, a zdjęcia wykonała doświadczona ekipa z wytwórni W. Disneya. Dla wszystkich uczestników było to wielkie wyzwanie a zarazem wspaniałe doświadczenie, które przyniosło dużo radości i satysfakcji.

Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy: mieli profesjonalnych stylistów, garderobę, fryzjerów. Udzielili również pierwszych wywiadów dla telewizji, co było ogromnym przeżyciem. Na planie panowała wesoła i przyjazna atmosfera. Dzieci bardzo się starały, a przy okazji świetnie się bawiły i mogły poznać, jak wygląda praca reżysera, kamerzystów czy stylistów. Na pewno będzie, co wspominać!

Premiera teledysku w PJM planowana jest na 14 X 2017 r.

Na planie była ekipa z TVP, która przygotowała krótki reportaż o naszym teledysku – oto link:

http://warszawa.tvp.pl/34185850/w-jezyku-migowym-wyspiewaja-caly-tekst

 

Accessibility