Comenius 2013 – Warszawa

 

     W dniach 9 – 14 kwietnia 2013 roku odwiedzili nas koledzy z Hiszpanii, Holandii, Norwegii i Turcji w ramach projektu wielostronnego partnerstwa szkół programu Comenius „Tasty Europe” („Smaczna Europa”).

Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych. Uczyliśmy nauczycieli i uczniów z innych państw jak lepić pierogi. Zrobiliśmy pierogi z 4 rodzajami farszu: z serem, truskawkami, mięsem oraz z kapustą i grzybami. Dodatkowo ugotowaliśmy kluski śląskie i upiekliśmy ciasto urodzinowe dla jednej z koleżanek. Na koniec sprawdziliśmy czy jesteśmy dobrymi kucharzami. Potrawy były pyszne.

Razem zwiedziliśmy Zamek Ujazdowski, Park Łazienkowski, Uniwersytet Warszawski i Stare Miasto. Na Stadionie Narodowym obejrzeliśmy nie tylko boisko, ale również sale bankietowe. Nasi goście odwiedzili siedzibę PZG i dowiedzieli się o historii i działalności Związku. Wzięliśmy udział w wyścigu gokartów. Wielkim powodzeniem cieszyły się gry i zabawy integracyjne.

Więcej informacji oraz prezentacje i film z pobytu gości w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie można znaleźć na blogu projektu:

Blog z informacjami o projekcie można znaleźć pod adresem: tastyeurope.blogspot.com

 

Accessibility