DNI OTWARTE w INSTYTUCIE GŁUCHONIEMYCH – WARSZAWA

29 – 30 marca 2019 (piątek – sobota)  dla kandydatów do liceum, technikum i szkoły branżowej

 

Jesteś uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej lub klasy III oddziału gimnazjalnego?

 • Chcesz zdobyć dobre wykształcenie umożliwiające Ci w przyszłości zdobycie atrakcyjnego zawodu i dostanie się na studia?

Zapraszamy do Instytutu Głuchoniemych w Warszawie przy placu Trzech Krzyży 4/6!

 • Marzysz o studiach?

W naszym liceum, technikum i szkole branżowej uczniowie uczą się programami takimi samymi jak w szkołach dla uczniów słyszących, ale w sposób zrozumiały i dostępny dla wszystkich osób z wadą słuchu.

 • Chcesz być dobrym mechanikiem samochodowym?

Z nami będziesz uczył się zawodu w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie.

 • Chcesz być doskonałym kucharzem lub piekarzem?

Będziesz praktykował w kuchni Warsaw Sheraton Hotel u najlepszych szefów kuchni. W tym roku nasi uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych prowadzonych przez jednego z najlepszych kucharzy w Polsce, Kurta Schellera. Zobacz informacje na naszej stronie www.

 • Chcesz być dobrym ogrodnikiem?

Będziesz uczyć się zawodu w szklarniach Szkoły Wyższej Gospodarstwa Wiejskiego Akademii Rolniczej w Warszawie.

 

Dlaczego Instytut Głuchoniemych w Warszawie może zapewnić Ci sukces?

 • Mamy tablice i wielkie monitory multimedialne w każdej pracowni przedmiotowej i wielu innych klasach. Wykorzystujemy najlepsze materiały z programami na tablice interaktywne. Lekcje na pewno Cię nie znudzą.
 • U nas nie ma bariery w porozumiewaniu się.

Zatrudnionych jest ponad 36 niesłyszących osób, w tym ponad 20 niesłyszących nauczycieli i wychowawców. Wszyscy słyszący nauczyciele i wychowawcy skończyli kursy PJM, część z nich studia PJM na Uniwersytecie Warszawskim.           W zespole pedagogów i psychologów są osoby słyszące i niesłyszące biegłe w PJM.

 • W IG pracuje wysoko wykwalifikowana kadra. Wszyscy nauczyciele są surdopedagogami lub surdologopedami i dodatkowo ukończyli studia do nauczania różnych przedmiotów. Większość ma najwyższy stopień nauczyciela dyplomowanego i często uprawnienia egzaminatorów egzaminów zewnętrznych. Mamy 4 fizjoterapeutów.

 

Co możesz robić po lekcjach w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie?

 • Każdemu uczniowi, który skończy 18 lat i przejdzie badania lekarskie, oferujemy udział w kursie prawa jazdy kategorii B tłumaczonym na PJM. Tylko będąc uczeniem Instytutu Głuchoniemych zrobisz kurs bezpłatnie. Kurs w 100% finansowany jest przez Instytut. Planujemy kursy kategorii C na samochody ciężarowe.
 • Lubisz podróżować, poznawać nowe miejsca, zawierać nowe znajomości?

Nasza szkoła zapewni Ci to wszystko.

 • Możesz uczestniczyć w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży. Współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Włoch, Norwegii, Turcji i Macedonii. Planujemy współpracę z ośrodkami z Wielkiej Brytanii, Malty, innych krajów europejskich i nie tylko. Nasze projekty nagradzane są w konkursach europejskich! W roku szkolnym 2019/2020 naszych najlepszych i najbardziej zaangażowanych uczniów zapraszamy na wymianę do Niemiec, Francji, Hiszpanii, oferujemy wyjazdy na Maltę i do Wielkiej Brytanii. Pamiętaj też, że biorąc udział w projektach uczysz się języka angielskiego, poznajesz inne języki migowe i dodatkowo zdobywasz doświadczenie zawodowe poświadczone europejskimi certyfikatami.
 • Jeśli chcesz zwiedzić Polskę, Europę i świat zapraszamy do Instytutu Głuchoniemych! Nasz autobus przejeżdża tysiące kilometrów z wycieczkami po całej Polsce i Europie.
 • Często latamy samolotami. Zobacz zdjęcia z wyprawy do Włoch i z audiencji u Papieża Franciszka w lutym 2019 r.

Trudności finansowe nikogo nie wykluczają z wycieczki. Kłopoty finansowe w rodzinie ucznia przełamujemy. Nie będą one dla was i dla nas przeszkodą.

Czy Twoim celem jest rozwój talentów sportowych i artystycznych?

 • Będziesz mógł korzystać z nowego boiska, tartanowej bieżni, dobrze wyposażonej siłowni. Możesz ćwiczyć w Warszawskim Ośrodku Sportowym Rozbrat lub w prężnie działającym klubie sportowym. Co tydzień mamy zajęcia na basenie. Dla chętnych dodatkowe treningi na basenie. Zapewniamy udział w zawodach krajowych i międzynarodowych oraz wyjazdy na letnie obozy sportowe.
 • Masz talent aktorski? W Instytucie mamy szkolną telewizję TVIG. Rozwijaj się z nami!
 • Jesteś ciekawy świata? Lubisz nowinki naukowe? Na pewno zainteresują Cię wspólne zajęcia w Centrum Nauki Kopernik, Noc Biologów, muzea i liczne wystawy w Warszawie.
 • Interesujesz się teatrem, kinem, tańcem, sztuką? Zapewnimy Ci bezpłatny udział w najciekawszych wydarzeniach. Tylko z nami zobaczysz najatrakcyjniejsze przedstawienia teatralne i filmy w warszawskich teatrach i kinach.
 • Jeżeli chcesz brać udział w wielu akcjach charytatywnych, programach pomocy dla innych, rozwijać swoja wrażliwość i empatię to zapraszamy. Zobacz na naszej stronie ile pieniędzy zebrali uczniowie podczas jednej niedzieli dla Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Chcesz sam dofinansować swoje wycieczki i pomóc rodzicom, to możesz na rzecz naszej społeczności pracować w spółdzielni uczniowskiej.
 • Twoim rodzicom zależy na dobrej opiece, jasnych zasadach i wymaganiach? Nasza szkoła czeka na Ciebie.
 • Mamy dwóch księży; jednego z parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Aleksandra i drugiego z parafii prawosławnej pod wezwaniem św. Jana Klimka. Wspierają nas w naszej pracy.

Nie chcesz tracić czasu na dojazdy?  Z Instytutu wszędzie jest blisko. Jesteśmy w samym centrum Warszawy.  Lubisz zieleń i wiewiórki w parku? Obok nas są trzy najpiękniejsze parki Warszawy: Łazienki, Park Ujazdowski i park Rydza – Śmigłego.

 

 

Chcesz uczyć się w dobrym liceum, technikum lub szkole branżowej?

Przyjdź do nas.  Dobrze przygotujemy Cię do matury i egzaminów zawodowych.

Z nami wszystko Ci się uda!

WSZYSTKIM UCZNIOM W CAŁEJ POLSCE ŻYCZYMY SUKCESU PODCZAS            

KWIETNIOWYCH EGZAMINÓW! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

 

Polonez

 

Accessibility