Dzień Językowy

 

   5 grudnia 2014 roku w Instytucie Głuchoniemych odbył się Dzień Językowy, który promował różnorodność językową i kulturową.

     Jeszcze przed wydarzeniem wraz z uczniami z klas przygotowujących do pracy malowaliśmy płócienne flagi różnych państw, które zdobiły aulę.

W trakcie Dnia Językowego odbyło się w tym samym czasie aż 9 warsztatów, które dotyczyły kultury Białorusi, Bułgarii, Chin, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, czy Wietnamu. Nasi uczniowie zorganizowali również lekcje Polskiego Języka Migowego. W spotkaniu uczestniczyło prawie 300 uczniów. Do udziału zaprosiliśmy również uczniów słyszących z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum, którzy wraz z nami uczestniczyli w zajęciach.

     Warsztaty organizowane były przez naszych uczniów oraz zaproszonych przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych, Banku ICBC, Instytutu Goethego, Stowarzyszenia OK Kolektyw.

     Dzień Językowy został zorganizowany celem promocji strony „Let’s sign”, utworzonej podczas projektu „Facebook signs” realizowanego w ramach programu „Aktywna Młodzież mieszka w Warszawie” Polskiego Związku Głuchych, finansowanego przez UM Warszawa.

 

Accessibility