Dzień Wagarowicza – pierwszy dzień wiosny

Dzień Wagarowicza w Toruniu z nauczycielami? – ależ tak!!! U nas w Instytucie wszystko jest możliwe 🙂 

Kolorowo i wesoło? Zawsze!  Zwłaszcza 21 marca w pierwszy dzień wiosny i Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem  Downa. Aby okazać nasze wsparcie, nosiliśmy dwie różne skarpetki w Instytucie i na wagarach 😉 

Już o 5:45 wszyscy chętni z klas: III Ta, III LO i IVTA siedzieli w pociągu do Torunia. Cały dzień spędzili poza szkołą. Ich wybór padł na Toruń – tam jeszcze nie byli.

Zwiedzali miasto, byli też na warsztatach piernikowych w Muzeum Żywego Piernika.

To był dzień pełen wrażeń. Zdecydowanie powtórzą to za rok – zmienią tylko miejsce swojego wyjazdu 🙂

Klasy VIa, VIIb, VIIIb i VIIIc zaczęły dzień od śniadania w McDonald’s, a potem poszły do kina „Atlantic” na film pt.: „Kapitan Marvel”.

Klasy III gimnazjum i I liceum pomyślały, że wagarować trzeba “z głową”.

Samodzielnie zarezerwowały wyjście do “escape roomu”. Podzieliły się na dwie grupy, wybrały pokoje zagadek “Muzeum” i “Rycerski” i … doskonale dały radę rozwiązać wszystkie zadania w wyznaczonym czasie! Brawo!!!

Zgłodniali wagarowicze zdecydowali, że trzeba coś zjeść – najlepiej tam, gdzie “dla każdego coś smacznego”. Wybór padł na restauracje w pobliskiej Galerii Wileńska – McDonald, Burger King, pizzeria, kebab…

Posileni –  można bawić się dalej! Plac zabaw dla małych i dużych to było to!!! Podniebne “pajęczyny”, wielkie huśtawki i inne zabawy, bo w pierwszy dzień wiosny wszystko pasuje.

Czas wracać do internatu? Jeszcze nie! Akcja “gazety i czasopisma”. Sami wybrali, kupili (ale zapłacił pan Bartek:), ale o tym przeczytacie wkrótce w innym poście na naszej stronie www.

Myślicie, że tylko starsi uczniowie mieli fantastyczny pierwszy dzień wiosny?

Mylicie się! Przedszkolaki zaskoczyły wszystkich. Do radosnego świętowania zaprosiły dzieci i wychowawców z przedszkola „Delfinek” w Piasecznie. Wspólne zabawy i tańce były okazją do wzajemnego poznania się. Najmłodsze przedszkolaki uczyły gości znaków języka migowego.  Jednak clou programu było przedstawienie pt. „Rzepka”, w którym wystąpili pracownicy przedszkola. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać wielkie aktorskie talenty pań: Agnieszki, Ani, Diany, Izy, Karoliny, Magdy, Moniki,  Oli, Pauliny i pana Kuby.

Bardzo dziękujemy. Było świetnie!

 

Accessibility