Czysta i dostępna energia

 

W tym roku kontynuujemy projekt związany z Kampanią 17 celów zrównoważonego rozwoju. Wraz z uczniami wybraliśmy temat 7. – czysta i dostępna energia.

W ramach realizacji projektu, uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii oraz dzielili się nią z innymi uczniami szkoły. Tworzyli kreatywne prace związane z tematem, a nawet wykonali makiety i wyjaśniali jak działają mechanizmy poszczególnych urządzeń. Uczniowie byli również aktywnymi uczestnikami warsztatów w Teatrze Wysokich Napięć w Centrum Nauki Kopernik. Poprzez zabawę nasi wychowankowie dowiedzieli się jak przepływa prąd. Dzięki doświadczeniom z generatorem Van de Graafa nauczyli się zasad rządzących elektromagnetyzmem. Dostali odpowiedź na pytanie: „czy prąd płynie w kablach, tak jak woda w rurach?”.

Dodatkowo nasi uczniowie przygotowują niespodziankę związaną ze sławnym inżynierem, który był twórcą niemalże 300 patentów na 125 wynalazków. Zgadniecie o kim mowa? (Podpowiedź na zdjęciach). W trakcie zbliżającego się wydarzenia będą zaprezentowane eksperymenty związane z energią elektryczną.

Wkrótce zamieścimy relacje z naszych dalszych działań!

 

Accessibility