Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z wadą słuchu

Zapraszamy do zapoznania się z opisami turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z wadą słuchu i ich rodziców. Bogata oferta edukacyjno-terapeutyczna turnusów organizowanych przez Instytut Głuchoniemych usatysfakcjonowała zarówno uczestników, jak i ich rodziców. Turnusy terapeutyczne prowadzone są przez specjalistów w ramach działania Pracowni Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Za każdym razem starannie wybieramy miejsca, w których organizujemy nasze turnusy. Zwracamy uwagę zarówno na piękną okolicę, jak i dobrze wyposażone ośrodki rehabilitacyjne, w których będą odbywały się zajęcia dla głuchoniemych dzieci i ich rodziców.

Nasze turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z wadą słuchu to możliwość poznania innych osób borykających się z podobnymi problemami oraz nawiązania nowych, wartościowych znajomości. Zazwyczaj bierze w nich udział nawet kilkadziesiąt osób i w większości są to dzieci w wieku przedszkolnym, choć nie tylko. Kontakty z innymi głuchoniemymi dziećmi pozwolą im łatwiej otworzyć się na kontakty z ludźmi, przełamać bariery czy nieśmiałość oraz poznać kogoś ze swojego świata. Ponadto takie otoczenie, radość i przyjemna atmosfera pozytywnie wpływają na przeprowadzane terapie oraz ich efekty u dzieci.

 

Jakie zajęcia odbywają się w trakcie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z wadą słuchu?

Pragniemy sprawić, aby program naszych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z wadą słuchu był możliwe zróżnicowany. Chcemy, by spełniał on aspekty nie tylko rekreacyjne, ale również rozwojowe oraz edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy tam z nimi przebywają. Co więcej, wielokrotnie tworzymy hasła przewodnie naszych turnusów, które stają się ich główną ideą. Szczegóły na ten temat można przeczytać w opisach poszczególnych turnusów.

Spośród zajęć, które planujemy podczas naszych turnusów, bardzo dużą wartość mają codzienne, indywidualne zajęcia logopedyczne. Tak intensywna terapia podparta miłą, stworzoną specjalnie dla dzieci atmosferą może przynieść wartościowe efekty. Przeprowadzamy również codzienne zajęcia grupowe pt. „Ruch i dźwięk”, zajęcia z rytmiki oraz pantomimy. Ponadto zapewniamy rehabilitację ruchową dla dzieci, rozmaite warsztaty, a także zajęcia z języka migowego dla rodziców. Zapraszamy do poznania szczegółów konkretnych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z wadą słuchu!

Accessibility