Gabrysia – ostatnie pożegnanie

23 grudnia 2021 r. nad ranem zmarła nasza mała Gabrysia, 5 – letnia przedszkolanka. Była dziewczynką pełną radości i uśmiechu. Z niesamowitą wolą, zapałem do nauki, wiarą w sukces, w przezwyciężenie wszystkich trudności, które stanęły na drodze jej życia.

Ile w Gabrysi było radości i uśmiechu, którym obdarzała całe otoczenie, wiedzą najlepiej ci, którzy byli blisko niej. Onieśmielała swoim optymizmem i pracowitością. Potrafiła się cieszyć z takich drobiazgów, ulotnych chwil w życiu, których nie dostrzegamy, które są dla nas zwyczajne i powszednie. 

Tak chciałem, żeby Gabrysia z rodzicami mogła przyjechać do naszej żywej szopki, żeby mogła z okna samochodu zobaczyć żywe zwierzątka; owieczki, koziołka, kózkę i króliki. Byłaby razem z innymi dziećmi, które karmiły zwierzątka i okazywali tyle spontanicznej radości. Tak chciałem, żeby zobaczyła całą inscenizację szopki.

W czasie tych kilku miesięcy pobytu Gabrysi w naszym przedszkolu kilkakrotnie stanąłem z boku i patrzyłem na Gabrysię i jej wspaniałych rodziców. Wzajemnie dawali sobie tyle bezgranicznej miłości, że każdy, kto dostałby choć jej ułamek, czułby się wielkim szczęściarzem.   

T. Adamiec  

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 5 stycznia 2022 r. o godzinie 14.00 w Kościele pod wezwaniem św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Złożenie ciała do grobu nastąpi po Mszy św.

Accessibility