IG Warszawa wygrywa klasyfikację medalową

na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Pływaniu

Siedemnaście medali to dorobek naszych zawodników podczas rozgrywanych w Gliwicach w dniach 11-12 maja 2019r Mistrzostw Polski Niesłyszących w Pływaniu.

Dwunastoosobowa ekipa podczas dwudniowej rywalizacji zdobyła łącznie siedem złotych, dwa srebrne i osiem brązowych medali, wygrywając po raz pierwszy klasyfikację medalową mistrzostw. Po największą liczbę odznaczeń sięgnęła najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Chmielewska, która na gliwickim basenie zdobyła ich aż sześć: pięć złotych w konkurencjach: 50m i 100m stylem klasycznym; 50m, 100m i 200m stylem dowolnym, oraz jeden srebrny krążek na najdłuższym dystansie stylem klasycznym.

Kolejną naszą multimedalistką została Klaudia Jarzewicz, która pewnie zwyciężyła pokonując jedną długość basenu stylem grzbietowym, natomiast na dwa razy dłuższym dystansie zameldowała się na mecie jako trzecia. Klaudia do złota i brązu w stylu grzbietowym dołożyła jeszcze jeden złoty krążek, który wywalczyła płynąc 200m stylem zmiennym.

Dwoma brązowymi medalami za styl klasyczny może się pochwalić nasz najmłodszy żabkarz Maks Garman, który bardzo dzielnie rywalizował ze starszymi zawodnikami w konkurencjach 50m i 100m klasykiem. Po jednym brązowym medalu do ogólnej klasyfikacji medalowej dorzucili: Paulina Grzelak za 100m stylem klasycznym, Paulina Prusik za 50m stylem motylkowym, Natalia Irek 50m stylem grzbietowym oraz Wiktor Wojciechowski na dystansie dwukrotnie dłuższym stylem grzbietowym.

Ostatnie dwa medale nasi pływacy wywalczyli w miksowych sztafetach. Pierwszego dnia mistrzostw w sztafecie mieszanej 4x50m stylem dowolnym po brązowy medal popłynęli Wiktor, Klaudia, Maks i Julka, przegrywając srebrny medal z Poznaniem tylko o 0,22 dziesiąte sekundy. Następnego dnia pewnie sięgnęli po srebro, płynąc sztafetę mieszaną 4x50m stylem zmiennym.

Wielkie brawa dla Klaudii rozpoczynającej wyścig grzbietem, Maksia mierzącego się z kolejną pięćdziesiątką żabką tego samego dnia, Pauliny Prusik płynącej motylkiem na trzeciej zmianie i kończącego sztafetę kraulem Wiktora.

Oczywiście nie można tutaj nie wspomnieć  o naszych pozostałych najmłodszych pływakach, którzy dzielnie walczyli na olimpijskiej pływalni, mierząc się po raz pierwszy w swoim życiu z pięćdziesięciometrowym basenem.
Dla Kingi, Michała, Laury, Dawida i Julity start z utytułowanymi starszymi zawodnikami, medalistami igrzysk olimpijskich był niezwykle cennym doświadczeniem na przyszłość.
Choć w seniorskiej imprezie medali nie zdobyli, to jednak pewnie wygrywali rywalizację z rówieśnikami z innych klubów, ustanawiając pierwsze na długim basenie rekordy życiowe.

Wszystkim naszym medalistom oraz pozostałym zawodnikom gratulujemy bardzo udanych startów i liczymy na kolejny worek medali, tym razem z Poznania ze Spartakiady Sportowej Dla Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 01-02 czerwca br.

 

Accessibility