Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

INTERNAT

Przy Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie działa internat, który jest do dyspozycji uczniów spoza Warszawy.
Budynek internatu mieści się w centrum miasta. Stąd jest blisko do różnych znanych i ciekawych miejsc związanych z Warszawą np. do Pałacu Kultury i Nauki można dojść powolnym marszem w ciągu około 10 minut, centralne ulice składające się na Trakt Królewski: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście znajdują się w pobliżu internatu.
Internat składa się z dwóch części: dla dziewcząt i dla chłopców. Pokoje są 2,3,4- osobowe. W internacie pracuje wysoko kwalifikowana kadra wychowawców zapewniająca podopiecznym wszelką możliwą pomoc związaną z odrabianiem prac domowych, rozwiązywaniem problemów życia codziennego, uczeniem i rozwijaniem zachowań społecznych, uczestniczeniem w życiu kulturalnym organizowanym na terenie internatu. Wychowankowie biorą też udział w imprezach kulturalnych, które odbywają się w Warszawie (np. teatralne, kinowe, muzealne). Wychowankowie mogą korzystać z basenu, który znajduje się w odległości 650 m od ośrodka (ok. 5 minut jazdy autobusem).

 

WEEKENDY W INTERNACIE

W czasie weekendu internat jest otwarty dla wychowanków, którzy oprócz wypoczynku, wspólnej nauki mogą brać udział w różnych zajęciach organizowanych na terenie Instytutu Głuchoniemych. Są to np. sesje fotograficzne, zajęcia sportowe, spacery po Warszawie; różne imprezy zaplanowane przez wychowanków i wychowawców.
Pobyt w internacie uczy wychowanków dojrzałego, odpowiedzialnego podejścia do życia i radzenia sobie z rozwiązywaniem problemów dnia codziennego.
Internat zapewnia opiekę i wychowanie kolejnym pokoleniom absolwentów, którzy chętne oddają tu swoje dzieci, wnuki.

 

CENNIK

Zarządzeniem Dyrektora Instytutu z dniem 01.09.2016 ustala się następujące stawki żywieniowe:

 

Wychowankowie przedszkola:

  • Internat 8,50 zł

 

Wychowankowie szkoły podstawowej:

  • Śniadanie 3,00 zł
  • II śniadanie 1,00 zł
  • Obiad 5,50 zł
  • Kolacja 2,50 zł

Razem: 12,00 zł

 

Wychowankowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych, szkół: liceum, technikum, szkoły branżowej pierwszego stopnia i szkoły przygotowania do pracy:

  • Śniadanie 3,50 zł
  • II śniadanie 1,00 zł
  • Obiad 6,00 zł
  • Kolacja 3,00 zł

Razem: 13,50 zł

 

Termin płatności mija ostatniego dnia każdego miesiąca za dany miesiąc (na podstawie zarządzania 890/2016 Prezydenta m.st. Warszawy z 20.06.2016).

Zwrot za posiłki będzie rozliczony TYLKO po zgłoszeniu nieobecności w kolejnym okresie obliczeniowym.

 

Autorzy tekstu: Tomasz Świderski, Elżbieta Stalewicz,Tomasz Wardziak

 

Accessibility