INTERNAT

Przy Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie działa internat, który jest do dyspozycji uczniów spoza Warszawy.
Budynek internatu mieści się w centrum miasta. Stąd jest blisko do różnych znanych i ciekawych miejsc związanych z Warszawą np. do Pałacu Kultury i Nauki można dojść powolnym marszem w ciągu około 10 minut, centralne ulice składające się na Trakt Królewski: Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście znajdują się w pobliżu internatu.
Internat składa się z dwóch części: dla dziewcząt i dla chłopców. Pokoje są 2,3,4- osobowe. W internacie pracuje wysoko kwalifikowana kadra wychowawców zapewniająca podopiecznym wszelką możliwą pomoc związaną z odrabianiem prac domowych, rozwiązywaniem problemów życia codziennego, uczeniem i rozwijaniem zachowań społecznych, uczestniczeniem w życiu kulturalnym organizowanym na terenie internatu. Wychowankowie biorą też udział w imprezach kulturalnych, które odbywają się w Warszawie (np. teatralne, kinowe, muzealne). Wychowankowie mogą korzystać z basenu, który znajduje się w odległości 650 m od ośrodka (ok. 5 minut jazdy autobusem).

 

WEEKENDY W INTERNACIE

W czasie weekendu internat jest otwarty dla wychowanków, którzy oprócz wypoczynku, wspólnej nauki mogą brać udział w różnych zajęciach organizowanych na terenie Instytutu Głuchoniemych. Są to np. sesje fotograficzne, zajęcia sportowe, spacery po Warszawie; różne imprezy zaplanowane przez wychowanków i wychowawców.
Pobyt w internacie uczy wychowanków dojrzałego, odpowiedzialnego podejścia do życia i radzenia sobie z rozwiązywaniem problemów dnia codziennego.
Internat zapewnia opiekę i wychowanie kolejnym pokoleniom absolwentów, którzy chętne oddają tu swoje dzieci, wnuki.

 

CENNIK

Zarządzeniem Dyrektora Instytutu z dniem 01.09.2016 ustala się następujące stawki żywieniowe:

 

Wychowankowie przedszkola:

  • Internat 8,50 zł

 

Wychowankowie szkoły podstawowej:

  • Śniadanie 3,00 zł
  • II śniadanie 1,00 zł
  • Obiad 5,50 zł
  • Kolacja 2,50 zł

Razem: 12,00 zł

 

Wychowankowie klasy VII i VIII szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych, szkół: liceum, technikum, szkoły branżowej pierwszego stopnia i szkoły przygotowania do pracy:

  • Śniadanie 3,50 zł
  • II śniadanie 1,00 zł
  • Obiad 6,00 zł
  • Kolacja 3,00 zł

Razem: 13,50 zł

 

Termin płatności mija ostatniego dnia każdego miesiąca za dany miesiąc (na podstawie zarządzania 890/2016 Prezydenta m.st. Warszawy z 20.06.2016).

Zwrot za posiłki będzie rozliczony TYLKO po zgłoszeniu nieobecności w kolejnym okresie obliczeniowym.

 

Autorzy tekstu: Tomasz Świderski, Elżbieta Stalewicz,Tomasz Wardziak

 

Accessibility