Letni obóz sportowy w Szczecinku

Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych ,,IG – WARSZAWA” po raz 6 zorganizował letni obóz sportowy.

Obóz odbył się w dniach 23.06.2018 – 02.07.2018r w malowniczo położonym nad jeziorem Trzesieko Szczecinku. Przez 10 dni uczestnicy obozu dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Sportu Niesłyszących oraz Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego mogli spędzać czas aktywnie (nie tylko na treningach) Poza codziennymi treningami na basenie, lekkoatletycznymi, piłkarskimi oraz koszykówki, odbyła się całodniowa wycieczka do Kołobrzegu. Młodsi uczestnicy brali udział w warsztatach rękodzieła, starsi próbowali swoich sił na nartach wodnych. Wieczorami były organizowane gry i zabawy sportowe, starsi mogli rozwijać swoje kompetencje na kursie IS ( międzynarodowego języka migowego).

Uczestnicy obozu świetnie bawili się podczas 1 Otwartych Wakacyjnych Mistrzostwach Osób Niesłyszących w Lekkoatletyce (zorganizowanych na miejskim stadionie w Szczecinku), młodsi kibicowali starszym uczestnikom oraz przedstawicielom kadry obozowej, którzy wystartowali w 5-kilometrowym biegu  ParkRun. Na zakończenie obozu wszyscy wspaniale bawili się w Bornem Sulinowie w czasie gry terenowej Paint Ball.

Uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok !

 

 

 

Accessibility