The Voice Kids

W 2 Programie TVP o godzinie 20.05 w programie The Voice Kids TVP wystąpili uczniowie szkoły podstawowej Instytutu Głuchoniemych z Warszawy.

12 listopada 2018 roku, w studio ATM w Warszawie odbyła się próba generalna i nagranie piosenki „Nie bój się chcieć”, która miała uwieńczyć finał programu The Voice Kids. Piosenka pochodzi z filmu „Zwierzogród „Walta Disney’a, a zaśpiewała ją piosenkarka, Paulina Przybysz. Nasi uczniowie z klas III- VI Szkoły Podstawowej instytutu Głuchoniemych towarzyszyli piosenkarce śpiewając piosenkę w PJM. Powstał w ten sposób niezwykły artystyczny pokaz. Piosenka została zaśpiewana w dwóch językach. Wykonanie piosenki wzbudziło w widzach i uczestnikach programu wiele pozytywnych wzruszeń. W emocjach widowni widać było podziw i szacunek dla umiejętności naszych uczniów, którzy zaprezentowali siebie i IG w prosty, bezpośredni i naturalny sposób. Występy poprzedziły długie próby, przygotowania stylistów, charakteryzatorów.

Do wykonania tej piosenki przygotowały naszych uczestników panie Paulina Gul i Anna Żórawska z Fundacji Kultura Bez Barier oraz nauczyciele z IG, nauczyciele: Agnieszka Bajewska Kołodziejak, Joanna Zjawińska, Małgorzata Gomolińska. Należy tu również podkreślić zaangażowanie i aktywny udział rodziców występujących dzieci, którzy włączyli się w przygotowania i dowożenie dzieci na próby i występy.

Wszystkim, a zwłaszcza uczniom IG, gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie IG. 

 

 

Accessibility