KULTURA ZAWSZE I WSZĘDZIE ale…
tym razem nie chodzi o GRZECZNOŚĆ 🙂

Rok szkolny 2017/2018 zaczął się 4 września, a już 5 września klasa 2 technikum samochodowego poszła na wystawę „GALERIA FIGUR STALOWYCH” . W PKiN chłopcy oglądali, dotykali i… wsiadali do wspaniałych maszyn wykonanych …ze złomu.

 

26 września klasa 2TS lekcję Wiedzy o Kulturze spędziła w NARODOWEJ GALERII SZTUKI – „ZACHĘTA”. W tajniki sztuki współczesnej uczniów wprowadzał niesłyszący Daniel Kotowski.

 

13 listopada wszyscy chętni uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach i projekcji filmu „Twój Vincent” w KINOTECE.

 

17 listopada wszystkie drugie klasy technikum i liceum poszły do MUZEUM NARODOWEGO na lekcję muzealną. Na wystawie i warsztatach mogli dokładnie poznać, czym różni się sztuka klasyczna od romantycznej.

 

12 grudnia – na prośbę chłopaków z 2ts – kolejna wizyta w „ZACHĘCIE”. Tym razem niesłyszący Daniel Kotowski oprowadzał uczniów po wystawie Marii Anto.

 

 

2 lutego klasy ponadgimnazjalne poszły do MUZEUM LITERATURY. Ale nic nie czytały, tylko oglądały kolaże poetki – noblistki Wisławy Szymborskiej. 

Potem uczniowie zajrzeli do STAREJ GALERII ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW. Wystawa „Un -posed NY” pokazywała niepozowane zdjęcia z Nowego Yorku.

27 lutego wszyscy chętni z klas ponadgimnazjalnych oglądali …”PUPĘ”. Tak – „pupa” też może byc kulturalna. TEATR WIELKI – nowoczesny taniec – to było ciekawe!

Wiosną uczniowie klasy 2 Ts szukali kultury wokół siebie: w domach, sklepach, garażach i na ulicach. 

  • DIZAJN, czyli projektowanie nowych modeli mebli, butów, czy samochodów – to też sztuka!
  • STREET ART, czyli sztuka ulicy – wlepki, tagi, graffitti, murale, happeningi – co jest sztuka, a co wandalizmem?
  • ŚCIEŻKA LITERACKA „LALKI”, czyli fikcyjni bohaterowie powieści Bolesława Prusa w naszej prawdziwej Warszawie.

Co znaleźli pokazali na lekcjach w przygotowanych prezentacjach.

 

W czerwcu kolejny – XVIII MIEDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI MIMU.

10.06.2018r. wszyscy chętni uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych poszli na przedstawienie „Wieczór współczesnej pantomimy”.

 

Kulturalnych WAKACJI – życzy pani od WOKu – Agnieszka Bednarska 🙂

PS. Jak zawsze, dzięki funduszom wypracowanym przez Instytut, uczniowie nie płacili za udział w wydarzeniach kulturalnych.

 

 

 

 

Accessibility