Nieustająco kulturalni!

Uczniowie szkół średnich znowu mieli tygodnie pełne ciekawych „wyjść kulturalnych”.

12.11.2019. uczniowie klas 1TA, 1TB, 2LO, 4TA wybrali się do kina Elektronik na wydarzenie z cyklu „Posmakuj Warszawy – kulinaria w filmie” a dokładnie na film „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata”.

Po filmie organizator zaprosił wszystkich na pyszny i bardzo elegancki poczęstunek. Dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości to nasi uczniowie będą bohaterami filmów kulinarnych. Już teraz ich pyszne dania, które przygotowują w czasie zajęć, rozchodzą się jak świeże bułeczki!

13.11.2019. wszyscy chętni uczniowie z klas starszych mogli skorzystać z propozycji teatru bez barier. Teatr Rozmaitości wystawiał sztukę „Inni ludzie” na podstawie książki Doroty Masłowskiej w pełni dostępną dla niesłyszących- z tłumaczeniem na PJM i z napisami.

Przed spektaklem uczniowie zapoznali się ze sceną, scenografią, multimedialnymi efektami wykorzystywanymi w przedstawieniu, a także – co bardzo ważne i cenne – brali udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga teatru, które pozwoliły lepiej przygotować się do odbioru sztuki i przemyśleć ważne i trudne tematy.

22.11.2019 wszyscy uczniowie liceum i technikum byli w Teatrze Wielkim na balecie „Fredriana”. W pierwszej części zobaczyliśmy klasyczny taniec na podstawie sztuki „Zemsta”. Druga część – po przerwie – to już było zupełnie coś innego. Balet oparty na motywach sztuki „Mąż i żona” zaskoczył nas choreograficznym bogactwem stylów i inscenizacyjnych rozwiązań. Był taniec klasyczny i nowoczesny, była inspiracja chińskim kinem sztuk walki, kinem włoskim, i dużo, dużo więcej.

Cieszymy się, że możemy korzystać z tak różnorodnych propozycji kulturalnych Warszawy.

Jak zawsze kwestie finansowe nie były dla uczniów przeszkodą – bilety opłacił pan dyrektor z funduszy Instytutu.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bednarska

 

Accessibility