Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Nieustająco kulturalni!

Uczniowie szkół średnich znowu mieli tygodnie pełne ciekawych „wyjść kulturalnych”.

12.11.2019. uczniowie klas 1TA, 1TB, 2LO, 4TA wybrali się do kina Elektronik na wydarzenie z cyklu „Posmakuj Warszawy – kulinaria w filmie” a dokładnie na film „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata”.

Po filmie organizator zaprosił wszystkich na pyszny i bardzo elegancki poczęstunek. Dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości to nasi uczniowie będą bohaterami filmów kulinarnych. Już teraz ich pyszne dania, które przygotowują w czasie zajęć, rozchodzą się jak świeże bułeczki!

13.11.2019. wszyscy chętni uczniowie z klas starszych mogli skorzystać z propozycji teatru bez barier. Teatr Rozmaitości wystawiał sztukę „Inni ludzie” na podstawie książki Doroty Masłowskiej w pełni dostępną dla niesłyszących- z tłumaczeniem na PJM i z napisami.

Przed spektaklem uczniowie zapoznali się ze sceną, scenografią, multimedialnymi efektami wykorzystywanymi w przedstawieniu, a także – co bardzo ważne i cenne – brali udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga teatru, które pozwoliły lepiej przygotować się do odbioru sztuki i przemyśleć ważne i trudne tematy.

22.11.2019 wszyscy uczniowie liceum i technikum byli w Teatrze Wielkim na balecie „Fredriana”. W pierwszej części zobaczyliśmy klasyczny taniec na podstawie sztuki „Zemsta”. Druga część – po przerwie – to już było zupełnie coś innego. Balet oparty na motywach sztuki „Mąż i żona” zaskoczył nas choreograficznym bogactwem stylów i inscenizacyjnych rozwiązań. Był taniec klasyczny i nowoczesny, była inspiracja chińskim kinem sztuk walki, kinem włoskim, i dużo, dużo więcej.

Cieszymy się, że możemy korzystać z tak różnorodnych propozycji kulturalnych Warszawy.

Jak zawsze kwestie finansowe nie były dla uczniów przeszkodą – bilety opłacił pan dyrektor z funduszy Instytutu.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bednarska

 

Accessibility