Obóz narciarski w Nowym Targu

„Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się – znaczy żyć.” Szerpa Tenzing

Od 6.02 do 13.02.2020 r. dwunastu wychowanków Instytutu wraz z opiekunami przebywało na obozie narciarskim w Nowym Targu. Zakwaterowani zostaliśmy w trzygwiazdowym hotelu z widokiem na ośnieżony las i rzekę Dunajec. Każdy dzień wypełniony był różnymi zajęciami, więc na nudę nie było czasu. Codziennie wszyscy chętnie jeździli na nartach pod okiem instruktora.
W górach było dużo śniegu, dlatego korzystaliśmy z zimowych zabaw np.: wspaniała okazała się jazda pontonem po śniegu ciągniętym przez skutery śnieżne. Byliśmy na wycieczce w Zakopanem. Zwiedziliśmy Gubałówkę i Krupówki. Kupiliśmy pamiątki i oscypki. W czasie pobytu w Nowym Targu uczestnicy obozu narciarskiego nauczyli się dużo nowych słów w języku polskim i w języku migowym. Na dzień przed wyjazdem odbyły się zawody narciarskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Z Nowego Targu zabraliśmy cudowne wspomnienia i niezapominane bajkowe widoki gór, a także umiejętność jazdy na nartach.

Dziękujemy Pani Monice Dobrowolskiej za zorganizowanie wspaniałego obozu narciarskiego, a Panu Dyrektorowi Instytutu Głuchoniemych z całego serca dziękujemy za dofinansowanie obozu narciarskiego.

 

Tekst: Ewelina Opioła

Zdjęcia: M. Dobrowolska E. Opioła, K. Rosik.

 

Accessibility