Pomaganie jest dziecinnie proste

W dniu 12 stycznia 2020r. już po raz drugi grupa wolontariuszy z Instytutu Głuchoniemych wraz z opiekunami, p. J. Dopierała i p. A. Wziątek, brała udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie od wczesnych godzin porannych do samego finału.

W tym roku po raz pierwszy w Instytucie Głuchoniemych od dnia 15 grudnia mieliśmy stacjonarną puszkę WOŚP, do której każdy uczeń i pracownik mógł wrzucić pieniądze. W ten sposób udało nam się zebrać 544 zł.

W dniu finału wolontariusze zbierali pieniądze do puszek przygotowanych przez Fundację WOŚP oraz pierwszy raz mieli okazję kwestowania przy użyciu terminala płatniczego, tak więc chętne osoby mogły wpłacać pieniądze przy użyciu kart bankomatowych.

Ogólnie udało nam się zebrać 22027,21 zł.

Dyplom Wosp 212x300

Po finale w dniu 24 stycznia zostaliśmy zaproszeni do siedziby naszego sztabu WOŚP – Edipresse, przy ulicy Wiejskiej. Byliśmy tam gośćmi honorowymi, a sam Pan Jurek Owsiak, składając podziękowania na ręce Pana Dyrektora Tadeusza Adamca, wyraził swoją wdzięczność i zadowolenie z naszego udziału w akcji.

Były uściski, gratulacje, kwiaty, statuetka oraz przepyszny tort.

Tekst:

Matylda Bieńkowska- Jakóbiec

Natalia Lidwa

Kinga Deput

 

 

 

Accessibility