Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Przejścia 2019

Jeszcze nie minęły trzy tygodnie od pełnych wrażeń spotkań w czasie Festiwalu Kultury Bez Barier (czytajcie, gdzie byliśmy, co robiliśmy, co oglądaliśmy we wcześniejszej relacji), a już następne wydarzenie, w którym uczniowie liceum i technikum brali udział.

Festiwal “Przejścia” to możliwość obejrzenia najnowszych interesujących filmów w wersji dostępnej dla głuchych (specjalnie zrobione napisy) i niedosłyszących (pętla indukcyjna), niewidomych i słabowidzących (audiodyskrypcja), ale też spotkania z fascynującymi ludźmi.

W piątek wieczorem  uczniowie liceum i technikum wybrali się na film „(Nie)Znajomi”.

Ta polska wersja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” jest już jedenastym remakiem włoskiego hitu. Damian widział wersję amerykańską, pani Agnieszka włoską, i uważamy, że ta polska jest rewelacyjna! Po filmie było równie ciekawie. Znany aktor Tomasz Kot – opowiadał o filmie, zdradzał szczegóły jak film powstawał, a potem nie uciekał przed prywatnymi „pogaduszkami”. Mamy z nim zdjęcie (sami widzicie). Wiemy, w jakim parku i kiedy często spaceruje – ale tego Wam nie powiemy:)        

W sobotę Ola wybrała film „Maiden”. Ciekawiła ją historia grupy upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn. Stworzyły one pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach. Po filmie było spotkanie z Zofią Korsak i Karoliną Cendrowską, mistrzyniami Europy juniorek w żeglarstwie.  Wierzymy, że nasze uczennice też są niezależne i uparte w dążeniu do celu!

Również w sobotę część z nas uczestniczyła w pokazie filmu “Boże ciało”. Ten film został polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Cieszymy się, że film został doceniony. Trzymamy kciuki. Po filmie odbyło się spotkanie z aktorką Elizą Rycembel. Oprócz ciekawych opowieści o świecie filmu i aktorów, padały ciekawe pytania od widzów- film nikogo nie zostawił obojętnym.

 

Jak zawsze uczniowie Instytutu, którzy chcą korzystać z kulturalnych ofert warszawskich kin, teatrów i muzeów nie musieli się martwić o kwestie finansowe. Bilety zostały kupione z funduszy Instututu. Dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bednarska

 

Accessibility