Kurs florystyczny

W styczniu 2016 roku dla uczniów szkół średnich rozpoczął się kurs florystyczny. W ramach zajęć uczniowie nabywają umiejętności pracy z materiałem roślinnym. Poznają techniki wykonywania różnych dekoracji roślinnych.

Umiejętności nabyte w czasie kursu mogą być dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy.

Kurs ( 28 spotkań po 5 godzin) zakończony będzie w grudniu 2016 roku a uczestnicy otrzymają świadectwo jego ukończenia.

Koszt kursu całkowicie pokrywa Instytut Głuchoniemych.

Zajęcia prowadzone są przez panią Annę Nizińską, autorkę podręcznika oraz sędziego międzynarodowego w konkursach florystycznych.

 

Wyniki egzaminu kursu florystycznego

 

13.12.2016 r. odbył się egzamin kończący kurs florystyczny. Kurs trwał 10 miesięcy. Zajęcia prowadziła pani Anna Nizińska, autorka podręcznika oraz sędzia międzynarodowy w konkursach florystycznych. W kursie brali udział uczniowie technikum, liceum ogólnokształcącego i szkoły zawodowej. Koszt kursu całkowicie sfinansował Instytut Głuchoniemych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali świadectwa ukończenia kursu z ocenami pozytywnymi.

Kurs obejmował naukę wykonywania podstawowych wyrobów sprzedawanych w kwiaciarniach. Podczas zajęć uczniowie poznawali zasady postępowania z materiałem roślinnym, uczyli się zastosowań materiałów i technik florystycznych.

Wiedza i praktyczne umiejętności nabyte podczas kursu – sukcesywnie utrwalane i doskonalone stwarzają szansę na pracę w kwiaciarniach, centrach ogrodniczych, zakładach pogrzebowych itd.

Chęć dalszego rozwijania i doskonalenia się w zawodzie florysty poprzez uczestnictwo w warsztatach i targach ogrodniczo – florystycznych znacząco zwiększa szanse młodzieży na rynku pracy.

 

Accessibility