Dzień Mamy i Taty

Dnia 23 maja 2014 w Instytucie Głuchoniemych odbył się Dzień Mamy i Taty.

W tym roku przedszkolaki rozpoczęły swój występ przenosząc nas w klimat Indii. Indyjska muzyka towarzyszyła Zaklinaczowi węża, w którego wcielił się jeden z naszych przedszkolaków.

Był pokaz asan jogi w wykonaniu dzieci, był też niejeden fakir, który potrafił „chodzić po ogniu”.

Wszystkie dzieci tańczyły do muzyki z filmu „Czasem słońce, czasem deszcz”. Było bardzo głośno i kolorowo – tak jak głośne i pełne kolorów są Indie. Dzieci były przebrane w sari i punjabi.

Uroczystość uświęciła swoim przybyciem słynna tancerka Ewa Wardzała – wieloletnia nauczycielka tańca indyjskiego i jogi.

Dzieci ze szkoły podstawowej uspokoiły atmosferę recytując i migając wiersze dla rodziców.
Następnie szkoła podstawowa przeniosła wszystkich w „Świat tańca” przygotowany przez panie: Katarzynę Jędrzejewską, Joannę Zjawińską, Agnieszkę Kołodziejak i Małgorzatę Skuzę.

Rodzice byli oczarowani.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem typowym dla kultury Indii – pahlava, a do picia podano czaj indyjski przygotowany przez p. Narinę, która ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu tego typu posiłków.

Rodzice byli bardzo wzruszeni i zadowoleni z występów swoich dzieci. Podobał się też profesjonalny występ p. Ewy, za który bardzo serdecznie dziękujemy.

Tekst: Monika Dobrowolska
Zdjęcia: wychowawcy przedszkola

Accessibility