Szkoła Podstawowa nr 226 dla niesłyszących z Oddziałami Przedszkolnymi
Historia szkoły rozpoczęła się w 1817r. Działamy nieprzerwanie od 200 lat. W naszej pracy łączymy wieloletnią tradycję z najnowszymi metodami nauczania. Nasi nauczyciele są wykwalifikowanymi, stale dokształcającymi się surdopedagogami.
Od wielu lat współpracujemy z Uniwersytetem Warszawskim i Akademią Pedagogiki Specjalnej. Nasi nauczyciele pani Agnieszka Bajewska-Kołodziejak i pani Małgorzata Skuza są współautorami adaptacji podręczników dla uczniów niesłyszących wykonanych w Pracowni Lingwistyki Migowej UW na zlecenie MEN. Wychowawczynie klas zerowych pani Monika Grabowska-Dobrowolska i pani Małgorzata Limanówka są współautorami kursu PJM „Migaj razem z nami”.
Uczymy samodzielności, tolerancji i odpowiedzialności. Dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków. Organizujemy spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej, na których uczniowie mogą poznać znaki drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się po okolicy.
Wszystkim uczniom zapewniamy równe szanse rozwoju.
Większość sal, w których odbywają się zajęcia jest wyposażona w laptopy i nowoczesne tablice interaktywne. Zajęcia wychowania fizycznego realizowane są w hali sportowej i na basenie Ośrodka Sportu „Rozbrat-Jutrzenka” oraz na nowym boisku szkolnym i w siłowni Instytutu Głuchoniemych.
Dzieciom zapewniamy:
- naukę w małych liczebnie klasach,
- dwujęzyczność opartą na nauce języka migowego i języka polskiego,
- zajęcia logopedyczne (1,5 godziny tygodniowo dla każdego dziecka),
- opiekę psychologa, pedagoga i rehabilitanta,
- zajęcia gimnastyki korekcyjnej,
- wychowanie słuchowe,
- rytmikę,
- zajęcia na basenie (od klasy I),
- wyjścia do teatru,
- spotkania ze słyszącymi rówieśnikami,
- uczestnictwo w zbiórkach zuchowych,
- możliwość korzystania z działającej na terenie placówki e-pracowni warszawskiej,
- naukę języka angielskiego (od klasy I),
- świetlicę działającą poza godzinami lekcyjnymi,
- przyjazną atmosferę,
- uczestnictwo w różnorodnych lekcjach muzealnych, wycieczkach, konkursach, przeglądach teatralnych, olimpiadach i zajęciach sportowych.
Oferujemy możliwość uczestnictwa w kołach zainteresowań:
- teatralnym,
- czytelniczym,
- matematycznym,
- oraz w warsztatach rękodzieła.


Prowadzimy też rekrutację dla młodzieży z wadami słuchu na poziomie ponadpodstawowym zgodnie z przyjętymi zasadami reformy szkolnictwa. Więcej informacji o naszym liceum ogólnokształcącym dla niesłyszących znajdą Państwo w innych zakładkach.