Zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus +Numer akredytacji: 2020-1-PL01-KA120-VET-095201

Instytut Głuchoniemych uzyskał akredytację Erasmus + na mobilności dla uczniów w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe. To wyróżnienie umożliwia naszej placówce regularną organizację praktyk zawodowych dla uczniów technikum i szkoły branżowej.

Każdego roku 4 uczniów technikum oraz 2 uczniów szkoły branżowej weźmie udział w dwutygodniowych praktykach zagranicznych. Uczniowie pracują w zespołach dwuosobowych, dzięki czemu mogą rozwijać swoją samodzielność, bliżej poznać wybrany zawód oraz wzmocnić pewność siebie i poczucie, że niezależnie od sposobu komunikacji mogą poradzić sobie z różnymi zadaniami w nowym środowisku. Praca w zespole międzynarodowym pozwala im zwiększać również ich kompetencje w języku obcym i świadomość kulturową, co jest dużym atutem na obecnym rynku.

Praktyki mają również celu zwiększenie oferty edukacyjnej naszej placówki o innowacyjne działania na arenie międzynarodowej, co ukazuje Instytut jako szkołę, która rozumie potrzebę współpracy międzynarodowej i widzi w niej szansę na rozwój i pozytywny wpływ na całą społeczność szkolną. 

 

Praktyki 2022

erasmus+

Accessibility