„SZKOŁA Z POMYSŁEM” – gra miejska

19 czerwca 2018 r. WCIES (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń) zorganizowało w ramach programu SZKOŁA Z POMYSŁEM  – grę miejską . Uczestniczyli w niej uczniowie warszawskich szkół podstawowych i średnich.

Z Instytutu Głuchoniemych w grze brały udział dwie drużyny złożone z uczniów gimnazjum, technikum i liceum.

Po poczęstunku każdy zespół dostał mapę i … ruszył w miasto!

W miejscach związanych z edukacją i kulturą na graczy czekały ciekawe zadania: aktorskie, projektanckie, twórcze i logiczne. Wszystkie wymagały współpracy i szybkości w działaniu.

Dodatkowo trzeba było znaleźć na trasie kartki z kodami QR i korzystając z wgranej wcześniej aplikacji na telefon komórkowy odczytać kolejne informacje – nazwy organizacji i fundacji, które mogą pomóc w tworzeniu SZKOŁY Z POMYSŁEM.

Zespół, który widzicie na zdjęciach może nie przyszedł pierwszy na metę, ale (chyba jako jedyny!!!) rozwiązał wszystkie zadania, znalazł i odczytał wszystkie kody QR i dodatkowo zaskoczył organizatorów oryginalnymi sposobami rozwiązywania zadań 🙂

Uczniowie IG udowodnili, że rywalizacja ze słyszącymi rówieśnikami ( a tylko tacy brali udział w grze) to dla nich żaden problem!

Opócz fajnej zabawy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki i …pierniczki.

 

Accessibility