Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Kurs „There is an App for That! Exploring the Best Apps for Teaching and Student Learning”

Europass UE Flaga Erasmus 300x86

 

 

 

 

W dniach 26.11 – 01.12.2018 w Barcelonie odbył się kurs  dla nauczycieli w ramach programu Erasmus + na temat korzystania z aplikacji w edukacji. W kursie uczestniczyli pani Monika Pintara oraz pan Krzysztof Sujkowski.

Kurs został stworzony dla nauczycieli, którzy chcą włączyć programy edukacyjne do swojej praktyki nauczycielskiej. W dzisiejszych czasach aplikacje są niezbędne do włączenia myślenia oraz aktywizowania uczniów podczas nauki i przyswajania samodzielnego wiedzy.

Uczestnicy w ramach kursu poznawali jedne z najbardziej popularnych i praktycznych aplikacji edukacyjnych do nauczania i uczenia się w ramach szerszej gamy tematów.

Nauczyli się, jak prawidłowo integrować te aplikacje w klasie jako narzędzie wspierające ich naukę. Uczestnicy szkolenia poznali także koncepcję jak aplikacje edukacyjne mogą podnosić wydajność nauczyciela, a także jak mogą usprawnić przepływ informacji i budować grupę.

W ramach kursu uczestnicy nauczyli się, w jaki sposób integrować różne aplikacje w swoich planach lekcji. Poznali jak najlepiej rozumieć integrację aplikacji zarówno w środowisku szkolnym, jak i pozaszkolnym, a także będą mogli wykorzystywać poznane aplikacje do tworzenia różnych projektów.

W ramach kursu uczestnicy:

Tel

  • nauczyli się jak korzystać z różnych aplikacji edukacyjnych w klasie, zapewniając uczniom najlepsze doświadczenie edukacyjne,
  • uzyskali ogólny przegląd na temat wielu edukacyjnych możliwości korzystania z aplikacji edukacyjnych i wymiaru motywacyjnego wniesionego do klasy podczas korzystania z nich,
  • otrzymali możliwość wyboru najbardziej odpowiednich aplikacji według potrzeb uczniów,
  • opanowali obsługę najbardziej popularnych aplikacji mediów społecznościowych,
  • poznali gry i aplikacje do quizów,
  • poznali aplikacje wspierające kreatywność uczniów.

 

Na zajęciach kursanci poznali, a także nauczyli się posługiwać takimi aplikacjami edukacyjnymi jak:

Google Slides, Google Classroom, Edmodo, Bookcreator, Edpuzzle, DU Recorder, Khan Academy, Plickers, MiMind, Quizizz, Kahoot, Quizlet, Socrative.

W ramach kursu uczestnicy mieli możliwość dyskusji na różne tematy, między innymi o tym jak nowoczesne technologie wpływają na kształtowanie się młodego człowieka. Uczestniczyli również w dyskusji na temat cyberprzemocy wśród rówieśników, jak jej przeciwdziałać. Poznali ciekawe projekty i rozwiązania w tej dziedzinie.

 

Accessibility