Trzej Królowie w naszej Szopce!

 

6 stycznia  ŻYWĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ w Instytucie Głuchoniemych odwiedziło bardzo wielu gości (ponad 500 osób!).  Z powodu obostrzeń sanitarnych  trzeba było cierpliwie poczekać na  swoją kolej  do zwiedzania. Wielką niespodziankę zwiedzającym sprawili TRZEJ KRÓLOWIE, którzy przybyli, by pokłonić się narodzonemu Dzieciątku i złożyć mu dary: złoto, mirrę i kadzidło.

Wszystkie dzieci odwiedzające szopkę otrzymały od nas korony i częstowały się pierniczkami. Te bardziej odważne same karmiły alpaki i głaskały puchate króliki. Na twarzach  maluchów widzieliśmy ogromne emocje a przede wszystkim wiele radości.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły w organizacji naszej szopki. Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli finansowo nasze działania oraz wszystkim, którzy wypożyczyli nam swoje zwierzęta i zabytkowe sprzęty, dekoracje. Zespołowi Golec uOrkiestra dziękujemy za wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie kolęd w ich wykonaniu. Fundacji Orszak Trzech Króli dziękujemy za odstąpienie koron. Specjalne podziękowania dla p. Romana Maksimiuka, który włożył w szopkę ogrom pracy. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Instytutu za to, że podjął to wyzwanie i dał nam ogromne wsparcie.

Kolejna odsłona szopki już za rok: 25 i 26 grudnia oraz 6 stycznia. Zapraszamy!

 

Ania Nowak i Mariola Siedlecka

 

 

Accessibility