Turniej piłki siatkowej 2014

W dniach 05 – 06.04. 2014 odbyły się zawody piłki siatkowej w Łodzi. Organizatorem turnieju sportowego był Łódzki Klub Sportowy Głuchych oraz Polski Związek Sportu Niesłyszących. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Startowało łącznie osiem drużyn z całej Polski. Nasza reprezentacja w składzie: Michalina Dudkiewicz, Dagmara Filipowicz, Anita Kępińska, Jolanta Korzec, Kamila Kuźmiuk – kapitan, Ilona Kwiatkowska, Pola Kłos, Ewelina Skowrońska, Julia Supeł, Justyna Szot walczyła w grupie B z drużynami z Mazowsza Warszawa, UMKSN Poznań oraz drużyną Świt Wrocław. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Nasze przeciwniczki były starsze i bardziej doświadczone w grze. Niektóre w swoim składzie miały reprezentantki Kadry Narodowej w Piłce Siatkowej PZSN.

Najlepszy mecz nasza młoda drużyna rozegrała z przeciwniczkami z UMKSN Poznań. Wszystkie dziewczęta włożyły wiele serca i zapału w grę. Dzięki udziałowi w turnieju zdobyły cenne doświadczenia na przyszłość. Ostatecznie nasza drużyna zajęła siódme miejsce. Zawody wygrały gospodynie turnieju.

Naszym dziewczętom życzymy sukcesów sportowych za rok!

 

Accessibility