V OBÓZ SPORTOWY W SZCZECINKU WSPÓŁORGANIZOWANY PRZEZ WARSZAWSKI KLUB SPORTOWY MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ „IG – WARSZAWA”

W dniach 24.06 – 03.07.2017 odbył  się V Obóz Sportowy w Szczecinku współorganizowany przez Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych poprzez Polski Związek Sportu Niesłyszących, dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Instytutu Głuchoniemych.. W Obozie wzięło udział 32 sportowców, 8 wychowawców, 3 instruktorów.

Sportowcy każdy dzień rozpoczynali od gimnastyki porannej, następnie wszyscy udawali się na śniadanie zakończone apelem organizacyjnym. W następnej kolejności sportowcy wcześniej przedzieleni do grup treningowych tj. lekkoatletyka, pływanie uczęszczali na treningi. Po treningach na sportowców zawsze czekał pyszny obiad. Trzeba przyznać, że w Schronisku Młodzieżowym, gdzie mieliśmy zakwaterowanie panie kucharki gotują znakomicie. Po obiedzie był odpoczynek, a po nim w zależności od dnia, czy też pogody sportowcy udawali się na treningi lub zajęcia artystyczne z rękodzieła lub nauki jazdy konnej dla młodszej grupy lub narty wodne dla starszej grupy.  Po kolacji bardzo często na hali sportowej odbywały się mecze z piłki koszykowej, siatkowej lub graliśmy w dwa ognie.

 Wspaniałą atrakcję był spływ kajakowy po jeziorach, czy też wycieczka na Paintball w Białym Borze. Odwiedziliśmy park Owadogigant w Lubnicy.

Wszystkim sponsorom, wychowawcom, trenerom serdecznie dziękujemy i liczymy na wsparcie i pomoc przy organizacji następnego obozu w 2018 roku. Z niecierpliwością będziemy czekać na następny obóz w 2018 roku.

 

Accessibility