Wrażenia z gorącej Malty

Właśnie wróciliśmy z Malty i już tęsknimy. Słoneczna pogoda, piękne plaże i starożytne zabytki. To było świetne 8 dni. I bardzo intensywne.

W trakcie mobilności do południa odbywały się warsztaty dla uczniów. Poza uczniami z Instytutu w warsztatach brali udział uczniowie z Malty i Włoch. Warsztaty służyły wymianie doświadczeń, ale również rozwijały kreatywność i samodzielność. Do zadań uczniów należało m.in. stworzenie latającego przedmiotu czy zobrazowanie cyklu życia wymyślonego zwierzęcia. W realizacji zadań pomagało 4 zaproszonych gości, m.in. wykładowczyni inżynierii na uniwersytecie oraz dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły.

Południa spędzaliśmy głównie w domu, uciekając przed słońcem. 40 stopni dało się we znaki i my nieprzyzwyczajeni do takich upałów ciężko znosiliśmy nawet kilkanaście minut na zewnątrz. Za to wszystko odrabialiśmy późnym popołudniem i wieczorami. Oczywiście do naszych ulubionych zajęć należało plażowanie i kąpiele w pięknym, błękitnym morzu. Szkoła na Malcie przygotowała dla nas również wycieczki, dzięki którym mogliśmy bliżej poznać historię i kulturę tego kraju. Zwiedziliśmy m.in. forty Zakonu Maltańskiego w Valletcie  czy tajemnicze, megalityczne świątynie na wyspie Gozo.

To był świetny początek wakacji. Z dużą satysfakcją możemy tez dodać, że projekt będzie kontynuowany jeszcze przez dwa lata. Oczekując na kolejne spotkanie na Malcie, będziemy oglądać zdjęcia z wyjazdu i wspominać ten piękny kraj.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Freedom to learn” Erasmus +.

Accessibility