Wspomnień czas – tydzień w Paryżu

Polsko – Niemiecko – Francuska Wymiany Młodzieży – Paryż 2020

 

Od 10 do 17 lutego 2020 r. Ola, Kamila, Anastazja, Natalia, Weronika, Kinga, Monika i Marcin razem z panią Renatą Dąbrowską – Ścibisz i panią Renatą Deredas byliśmy w Paryżu. Braliśmy udział w II części projektu „Trzy kraje, sześć języków, jeden projekt: Trójkąt Weimarski przed kamerą.”

Projekt został zrealizowany we współpracy z Centre Français de Berlin, Peuple&Culture, Margarethe von Witzleben Schule, L’Institut National de Jeunes Sourds de Paris, Instytutu Głuchoniemych w Warszawie oraz OFAJ/DFJW,

W czasie wymiany rozmawialiśmy o problemach europejskich. Uczyliśmy się, jak najlepiej stworzyć film i wykorzystywaliśmy nowe wiadomości, tworząc filmy na tematy związane z życiem w Unii Europejskiej. Braliśmy udział w grze miejskiej. Poznaliśmy najciekawsze zabytki i miejsca w Paryżu, kulturę i kuchnię francuską. Integrowaliśmy się z naszymi niedosłyszącymi i niesłyszącymi koleżankami i kolegami z Niemiec i Francji. Rozwijaliśmy nasz angielski i poznawaliśmy języki migowe naszych niemieckich i francuskich przyjaciół.

Było fantastycznie. Możecie sami zobaczyć, oglądając film zrealizowany przez Arnaud.

Z niecierpliwością czekamy na III etap w Warszawie.

 

  

Accessibility