Wycieczka do Rzymu i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Takie wspaniałe, pełne wrażeń wycieczki tylko w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie!

Od 11 do 16 lutego 2019 r. pięćdziesiąt osób – starszych uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, technikum i szkoły branżowej Instytutu Głuchoniemych wraz z opiekunami było w Rzymie. Podróż była szybka i wygodna – w obie strony lecieliśmy samolotem linii Alitalia. Wszystkie dni pobytu były maksymalnie wypełnione zwiedzaniem. Z hotelu wychodziliśmy po godzinie siódmej rano, a wracaliśmy po godzinie dwudziestej wieczorem. W końcu zwiedzaliśmy dwa państwa: Włochy i Watykan:)

Trudno nam napisać, ile wspaniałych rzeczy widzieliśmy i jak wiele się dowiedzieliśmy od pani przewodnik, więc będzie krótko:

Pierwszy dzień – poniedziałek – Zamek Anioła i okolice, Rzym nocą.

Drugi dzień – wtorek – Bazylika Świętego Piotra, msza przy grobie Jana Pawła II, ogrody
i Muzea Watykańskie.

Trzeci dzień – środa – audiencja u papieża Franciszka, spacer od Placu Św. Piotra przez Most Aniołów do Panteonu i dalej do dzielnicy żydowskiej i “ust prawdy”. Po drodze mijaliśmy wspaniałe rzymskie uliczki, place i fontanny.

Czwarty dzień – czwartek – wjazd na kopułę w bazylice św. Piotra, spacer do placu Campo de Fiori, słynnej Fontanny di Trevi i schodów Hiszpańskich.

Piąty dzień – piątek – kościół na Loretanie, Koloseum, Forum Romanum, liczne cokoły
i pomniki: (m.in. słynnej wilczycy, Cezara), pomnik – Ołtarz Ojczyzny.

Codziennie był obiad “na mieście” w restauracjach, a w hotelu obiadokolacje – zawsze typowa, włoska kuchnia: makarony (pasty), pizze, ser mozzarella, a także pyszne włoskie słodkości – lody i tiramisu.

Szóstego dnia – w sobotę – powrót do domu, więc i jedzenie inne – McDonalds na lotnisku 🙂

To był niezapomniany tydzień. Wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień.

 

Krótki opis wycieczki przygotowały: Kamila Krajewska i Klaudia Kabrzyńska z panią Agnieszką Bednarską. Obejrzyjcie nasze zdjęcia.

Część kosztów została opłacona z funduszy wypracowanych przez Instytut, dzięki czemu dla żadnego ucznia nie było przeszkody finansowej w wyjeździe. Dziękujemy!!!

 

Tekst: Kamila Krajewska i Klaudia Kabrzyńska z panią Agnieszką Bednarską

 

 

Accessibility