Występ taneczny uczniów i wychowanków Instytutu Głuchoniemych w Łodzi.

Dnia 28.04.2019r w Łódzkim Domu Kultury miał miejsce popis taneczny naszych podopiecznych. Tańce były opracowane i przygotowane przez P. Małgorzatę Limanówkę z okazji jej obrony dyplomu instruktora tańca. Na łódzkiej scenie dzieci pokazały swoje taneczne zdolności i umiejętności przed szerszą, wymagającą i nieznaną im publicznością. Wiele osób siedzących na widowni po raz pierwszy oglądała taneczne popisy niesłyszących uczniów z klas młodszych szkoły podstawowej instytutu. Dla naszych dzieci było to nowe doświadczenie, duże wyzwanie i wielkie przeżycie.

U Pani Małgorzaty Limanówki widać było także wielkie emocje. Po występie zakończonym sukcesem i brawami, wszyscy pojechaliśmy do Manufaktury do Jupi Park. W wolnym czasie dzieci bawiły się na placu zabaw. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na „małe co nieco” w McDonaldzie. Wycieczka z McD zawsze jest udana. I tak było tym razem.  Pełni emocji i radośni, ale też zmęczeni, bezpieczne dojechaliśmy do Warszawy. Ten dzień był dla wszystkich bardzo atrakcyjny.

Bardzo dziękujemy dwóm uroczym i oddanym niesłyszącym dzieciom Paniom, które nam towarzyszyły i są one tłumaczami PJM: Pani Magdzie  Schromovej i Pani Joannie Ciesielskiej. Wielkie podziękowania. 

 

Informacje przygotowała Agnieszka Dobrowolska i Monika Tywonek

 

Accessibility