Występ uczniów Instytutu w Filharmonii Narodowej

W niedzielę, 10 czerwca 2018r. uczniowie klasy IIb, IIIa i Va SP wystąpili w Filharmonii Narodowej na gali z okazji 25-lecia Firmy Disney Polska.

Występ odbył się w ramach projektu: „Marzenia się spełniają” realizowanego we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier oraz Firmą Disney Polska. Koordynatorem projektu w Instytucie Głuchoniemych jest wychowawczyni klasy IIIa p. Grażyna Królikowska. Nasi uczniowie zamigali w PJM tekst piosenki „Droga mi nie straszna” z filmu Disneya pt. „Herkules”. Utwór zaśpiewał p. Marcin Januszkiewicz przy akompaniamencie orkiestry z Wrocławia. Najpierw odbyła się próba generalna z udziałem orkiestry,  następnie rozpoczęły się przygotowania do występu w garderobie. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy: mieli profesjonalnych stylistów, fryzjerów. W przygotowaniach uczestniczyli również rodzice dzieci. Zarówno podczas warsztatów w Instytucie jak i w Filharmonii panowała radosna atmosfera. Dla wszystkich było to nowe wyzwanie i ciekawe doświadczenie.

Nasi uczniowie spisali się świetnie! Występ bardzo spodobał się widowni, która nagrodziła wszystkich owacjami na stojąco. Były to brawa w PJM. Zarówno rodzice, jak i organizatorzy projektu byli bardzo wzruszeni. Po występie dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na poczęstunek – tort w kształcie Myszki Miki.

 

Accessibility