X turnus wczesnego wspomagania rozwoju dziecka niesłyszącego Instytutu Głuchoniemych – Dobry Brat 2017

W pierwszej połowie lipca 2017 r. w Centrum Rehabilitacyjnym Dobry Brat w Osieku, nad jeziorem Kłębie w Borach Tucholskich, odbył się nasz kolejny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadą słuchu. Wśród 91 uczestników były bardzo małe dzieci (półtora-, dwu- i trzyletnie), ich rodzeństwo i rodzice – w sumie 27 rodzin – oraz 10 terapeutów z Instytutu Głuchoniemych.
Pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry (surdologopeda, surdopedagoga, psychologa, terapeuty w.w.r.) realizowaliśmy program terapii dzieci słabosłyszących i niesłyszących z aparatami słuchowymi i implantami. Dzieci miały codziennie indywidualne zajęcia wspierające rozwój komunikacji oraz zajęcia grupowe, którym towarzyszyła muzyka na żywo.

Rodzice i rodzeństwo uczyli się języka migowego. Każdy dzień wypełniony był nauką, terapią i radosną zabawą. Kadra rehabilitacyjna Centrum prowadziła fizykoterapię, inhalację, krioterapię, kąpiele, odnowę w grocie solnej – wszystko zgodnie ze wskazaniami lekarzy. Turnus zakończyliśmy wspaniałym, rodzinnym ogniskiem nad jeziorem.

Do zobaczenia za rok!

Accessibility