XVII Międzynarodowe Biegi Przełajowe Młodzieży Niesłyszącej

W dniach 28 – 30.03.2014 w Poznaniu odbyły się XVII Biegi Przełajowe Młodzieży niesłyszącej im. J. Sikorskiego. W zawodach wzięli udział sportowcy z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych i klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Białorusi. Organizatorem zawodów był UMKSN Poznań i Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących.

Nasi uczniowie startowali w różnych konkurencjach, zajmując w ogólnej klasyfikacji drużynowej drugie miejsce, nieznacznie ulegając gospodarzom zawodów. Wykazali się ogromną wolą walki zajmując czołowe miejsca na podium.

W grupie dziewcząt indywidualnie pierwsza była Aleksandra Szot w kategorii I do lat 15, punktowane miejsca zajęły również Justyna Szot (IV miejsce), Paulina Prusik (V miejsce) i Julia Supeł (VI miejsce). Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej na drugiej pozycji przybiegł Daniel Cygler. W kategorii II do lat 18 z chłopców pierwsze miejsce zajął Adrian Ojdana, zaś w kategorii III od 22 lat Mateusz Borowski przybiegł jako trzeci.

W sztafecie 6×1000 biegli i chłopcy i dziewczęta. Był to decydujący bieg dla klasyfikacji drużynowej. Nasi młodzi zawodnicy przegrali dwoma punktami z bardziej doświadczonymi biegaczami z Poznania.

Końcowa klasyfikacja XVII Biegów Przełajowych Poznań 2014
1. UMKSN Poznań pkt. 47
2. IG Warszawa pkt. 45
3. Białoruś pkt. 29

Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!

Accessibility