XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Literaturze

29 marca 2019 r. reprezentanci szkół średnich Instytutu Głuchoniemych pojechali do Krakowa na XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Literaturze.

Po szybkim i wygodnym przejeździe pendolino mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie Krakowa.

Byliśmy na Rynku, w Sukiennicach, w Katedrze i na zamku na Wawelu, oglądaliśmy słynne witraże Stanisława Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów i ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim.

Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem też nie mogliśmy przegapić:)

W sobotę uczennica I klasy liceum Aleksandra Szot  oraz dwóch uczniów III klasy technikum samochodowego – Rene Maksimiuk i Damian Szewczak pisali prace konkursowe.

Denerwowaliśmy się bardzo, bo niestety, jak zawsze na konkursach z języka polskiego z innych ośrodków przyjechali uczniowie z małą wadą słuchu lub wręcz słyszący.

 

W kategori klas liceum i technikum startowało aż 42 uczniów.

Damian Szewczak zajął V miejsce !!!

Ola i Rene napisali prace na porównywalnym wysokim poziomie 🙂

Niestety organizatorzy nie sporządzili listy dalszych miejsc, więc nie możemy napisać, które dokładnie miejsce zajęli.

Nasi uczniowie  pokazali wysoką klasę nie tylko w dziedzinie “wiedza i umiejętności z języka polskiego”. Jesteśmy dumne z naszych uczniów, którzy pokazali, że są młodymi ludźmi o wysokiej kulturze osobistej, którzy umieją dać sobie radę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Sami zajęli się zorganizowaniem przejazdu do Krakowa i z powrotem. W Krakowie opracowali trasę zwiedzanych miejsc. Poruszanie się po obcym mieście nie stanowiło dla nich żadnego problemu – zawsze dojechali tam, gdzie chcieli, na miejsce i na czas.

                                                                                     

Nauczycielki języka polskiego Agnieszka Bednarska i Małgorzata Jedynak

 

Accessibility