XXV Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

W dniach 12 – 14 maja 2017 r. w SOSW w Lublinie odbył się XXV OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW Z WADĄ SŁUCHU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW. Konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Lubelszczyzna inspiracją dla pisarzy”.

Z Instytutu Głuchoniemych w konkursie wzięli udział uczniowie:
• z klasy VI szkoły podstawowej: Sylwia Zmorzyńska
• z klasy I gimnazjum Dominika Stangret i Klara Nowacka
• z klasy II gimazjum Kacper Trzaskowski

Jak zawsze z innych ośrodków nauczyciele wybrali głównie uczniów z bardzo małą wadą słuchu – niektórzy bez aparatów wszystko słyszeli bez patrzenia na usta. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wszyscy napisali dobrze, a najlepiej Dominika Stangret z klasy I Ga, która zajęła III miejsce.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji zarówno uczniom- ognisko, wycieczkę do Nałęczowa (spacer w Parku Zdrojowym oraz zwiedzanie muzeum B.Prusa i S.Żeromskiego), dyskotekę, jak i nauczycielom – zwiedzanie Lublina, warsztaty „Odyseja umysłu”.

Nasz pan dyrektor dodatkowo zadbał o uczniów Instytutu. Pierwszego dnia jedli obiad w dowolnie wybranej przez siebie restauracji, a drugiego dnia desery lodowe w kawiarni w Nałęczowie. Wszystko to z funduszy Instytutu.

 

Accessibility