Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

 

31 maja 2019r. najlepsi uczniowie klasy VIII wyjechali na XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Jak zwykle taki wyjazd to nie tylko sprawdzian z polskiego, ale też nauka samodzielnego życia. To uczniowie mieli za zadanie samodzielnie w Gdyni kupić bilety do Wejherowa, wybrać właściwy peron i pociąg, doprowadzić panie do ośrodka. Udało się !!!

Na uroczystości otwarcia konkursu uczniowie z Wejherowa w zabawnym filmie “relacja telewizyjna” oprowadzili gości po swoim ośrodku. Później wszyscy uczestnicy poszli na kręgle.

1 czerwca – Dzień Dziecka – a na  uczestników konkursu czekają zadania. Organizatorzy przygotowali dla uczniów “batony mocy”. I udało się !!! Nieważne, że koledzy i koleżanki z innych miast byli lekko niedosłyszący albo wręcz słyszący.

Mamy miejsca na podium!!!

  • Daniel Dejnak II miejsce,
  • Sylwia Zmorzyńska III miejsce,
  • Natalia Lidwa V miejsce.

 

Było zadanie, za które organizatorzy planowali przyznać maksymalnie 10 punktów, ale nasi uczniowie analizę porównawczą “Zemsty’ i “Romea i Julii” zrobili tak dobrze, że dostali po ….. 11 punktów. Super!!!

Było zadanie, które w 4 podanych odpowiedziach a),b), c) d) nie miało odpowiedzi poprawnej. Nasza uczennica nie dała się zmylić i sama dopisała kolejną odpowiedź e). Właściwą. Wielkie  Brawa !!!

Po zmaganiach konkursowych była wycieczka. We Władysławowie obejrzeliśmy multimedialną wystawę o rybołówstwie, przeszliśmy się Aleją Gwiazd Polskiego Sportu, w Rozewiu weszliśmy na latarnię morską, w Karwicy spacerowaliśmy plażą nad morzem.

Jazda autokarem była zaskoczeniem dla naszych nauczycielek z Instytutu Głuchoniemych. Wielu uczniów z innych szkół całą drogę śpiewało różne piosenki. My na szczęście poznaliśmy  fajnego kolegę z Wejherowa, z którym mogliśmy gadać i migać.

A.Bednarska i A.Bułat

 

Accessibility