XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

 

31 maja 2019r. najlepsi uczniowie klasy VIII wyjechali na XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Jak zwykle taki wyjazd to nie tylko sprawdzian z polskiego, ale też nauka samodzielnego życia. To uczniowie mieli za zadanie samodzielnie w Gdyni kupić bilety do Wejherowa, wybrać właściwy peron i pociąg, doprowadzić panie do ośrodka. Udało się !!!

Na uroczystości otwarcia konkursu uczniowie z Wejherowa w zabawnym filmie “relacja telewizyjna” oprowadzili gości po swoim ośrodku. Później wszyscy uczestnicy poszli na kręgle.

1 czerwca – Dzień Dziecka – a na  uczestników konkursu czekają zadania. Organizatorzy przygotowali dla uczniów “batony mocy”. I udało się !!! Nieważne, że koledzy i koleżanki z innych miast byli lekko niedosłyszący albo wręcz słyszący.

Mamy miejsca na podium!!!

  • Daniel Dejnak II miejsce,
  • Sylwia Zmorzyńska III miejsce,
  • Natalia Lidwa V miejsce.

 

Było zadanie, za które organizatorzy planowali przyznać maksymalnie 10 punktów, ale nasi uczniowie analizę porównawczą “Zemsty’ i “Romea i Julii” zrobili tak dobrze, że dostali po ….. 11 punktów. Super!!!

Było zadanie, które w 4 podanych odpowiedziach a),b), c) d) nie miało odpowiedzi poprawnej. Nasza uczennica nie dała się zmylić i sama dopisała kolejną odpowiedź e). Właściwą. Wielkie  Brawa !!!

Po zmaganiach konkursowych była wycieczka. We Władysławowie obejrzeliśmy multimedialną wystawę o rybołówstwie, przeszliśmy się Aleją Gwiazd Polskiego Sportu, w Rozewiu weszliśmy na latarnię morską, w Karwicy spacerowaliśmy plażą nad morzem.

Jazda autokarem była zaskoczeniem dla naszych nauczycielek z Instytutu Głuchoniemych. Wielu uczniów z innych szkół całą drogę śpiewało różne piosenki. My na szczęście poznaliśmy  fajnego kolegę z Wejherowa, z którym mogliśmy gadać i migać.

A.Bednarska i A.Bułat

 

Accessibility