Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Zakończenie klas IV

 

SŁOŃCE ZAŚWIECIŁO NAD INSTYTUTEM GŁUCHONIEMYCH, KIEDY UCZNIOWIE KLAS IV-tych TECHNIKUM OTRZYMALI ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY.   

23 czerwca 2020r, wreszcie u schyłku pandemii i izolacji, mogło odbyć się w Instytucie Głuchoniemych uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dwóch klas czwartych Technikum – klasy technikum gastronomicznego i klasy technikum samochodowego. W tym roku mury naszej szkoły opuszcza 11 absolwentów. Ten dzień był dniem egzaminów pisemnych z kwalifikacji. Dziewczęta z klasy gastronomicznej zakończyły już wszystkie egzaminy. Przed chłopcami z klasy samochodowej jeszcze egzaminy praktyczne 1 i 2 lipca, które odbyły się na stacji diagnostycznej PIMOT. Zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca w Instytucie i 2 lipca w PIMOT-cie. 

Zakończenie to bardzo różniło się od tych, które odbywały się zwykle w naszej szkole. Cała oprawa, jaka towarzyszyła zakończeniu, trzymana była w tajemnicy przez Dyrekcję szkoły, nauczycieli, a także przez Rodziców.

23 czerwca 2020r. w ogrodzie Instytutu nastąpiło rozdanie świadectw oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Instytut Głuchoniemych dla klasy gastronomicznej. Uroczystość  odbyła się w ogrodzie. Absolwentki w ramach podziękowań za swoją czteroletnią pracę na rzecz Instytutu otrzymały piękne zestawy garnków i patelni firmy Gerlach oraz pamiątkowe albumy ze zdjęciami. Absolwenci technikum samochodowego musieli na nagrody rzeczowe poczekać do 2 lipca 2020r. Dopiero po zakończonym praktycznym egzaminie z kwalifikacji chłopcy otrzymali zestawy profesjonalnych kluczy i narzędzi.

Po oficjalnych uroczystościach  odbył się grill „niespodzianka”, podczas którego wszyscy wspominaliśmy chwile spędzone w naszych szkołach. Wspomnienia u niejednego uczestnika wywołały falę emocji i wzruszeń. Trzeba powiedzieć, że wśród naszych absolwentów są osoby, które przygodę z Instytutem rozpoczęły będąc jeszcze w wieku przedszkolnym. Na placu Trzech Krzyży spędziły 16 lat. 

Zakończenie roku miało bardzo rodzinny charakter, tak że …… biorącym w nim udział ciężko było się rozstać.  

Wszyscy nasi Absolwenci rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu, już poza murami Instytutu. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów.

 

 

 

 

12

Accessibility