Zakończenie klas IV

 

SŁOŃCE ZAŚWIECIŁO NAD INSTYTUTEM GŁUCHONIEMYCH, KIEDY UCZNIOWIE KLAS IV-tych TECHNIKUM OTRZYMALI ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY.   

23 czerwca 2020r, wreszcie u schyłku pandemii i izolacji, mogło odbyć się w Instytucie Głuchoniemych uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dwóch klas czwartych Technikum – klasy technikum gastronomicznego i klasy technikum samochodowego. W tym roku mury naszej szkoły opuszcza 11 absolwentów. Ten dzień był dniem egzaminów pisemnych z kwalifikacji. Dziewczęta z klasy gastronomicznej zakończyły już wszystkie egzaminy. Przed chłopcami z klasy samochodowej jeszcze egzaminy praktyczne 1 i 2 lipca, które odbyły się na stacji diagnostycznej PIMOT. Zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca w Instytucie i 2 lipca w PIMOT-cie. 

Zakończenie to bardzo różniło się od tych, które odbywały się zwykle w naszej szkole. Cała oprawa, jaka towarzyszyła zakończeniu, trzymana była w tajemnicy przez Dyrekcję szkoły, nauczycieli, a także przez Rodziców.

23 czerwca 2020r. w ogrodzie Instytutu nastąpiło rozdanie świadectw oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Instytut Głuchoniemych dla klasy gastronomicznej. Uroczystość  odbyła się w ogrodzie. Absolwentki w ramach podziękowań za swoją czteroletnią pracę na rzecz Instytutu otrzymały piękne zestawy garnków i patelni firmy Gerlach oraz pamiątkowe albumy ze zdjęciami. Absolwenci technikum samochodowego musieli na nagrody rzeczowe poczekać do 2 lipca 2020r. Dopiero po zakończonym praktycznym egzaminie z kwalifikacji chłopcy otrzymali zestawy profesjonalnych kluczy i narzędzi.

Po oficjalnych uroczystościach  odbył się grill „niespodzianka”, podczas którego wszyscy wspominaliśmy chwile spędzone w naszych szkołach. Wspomnienia u niejednego uczestnika wywołały falę emocji i wzruszeń. Trzeba powiedzieć, że wśród naszych absolwentów są osoby, które przygodę z Instytutem rozpoczęły będąc jeszcze w wieku przedszkolnym. Na placu Trzech Krzyży spędziły 16 lat. 

Zakończenie roku miało bardzo rodzinny charakter, tak że …… biorącym w nim udział ciężko było się rozstać.  

Wszyscy nasi Absolwenci rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu, już poza murami Instytutu. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów.

 

 

 

 

12

Accessibility