W samym centrum Warszawy

ŻYWA SZOPKA 2021/2022

INSTYTUTU GŁUCHONIEMYCH

Drugi rok z rzędu, na dziedzińcu Instytutu została zbudowana i uruchomiona żywa szopka. Była stajenka ze Święta Rodziną, W role św. Marii i św. Józefa wcielili się nauczyciele i pracownicy szkoły z rodzinami. Trzeciego dnia było też żywe dzieciątko Jezus, synek naszej absolwentki, bardzo dzielny chłopczyk. Byli; prawdziwa pasterka i aniołki. Krążyli wokół szopki, obdarowując dzieci koronami i ciasteczkami. Wszyscy odgrywali swoje role w otoczeniu zwierzątek. Były kózki i koziołek, owieczki i króliki.

Szopka została otwarta w Święta Bożego Narodzenia i w święto Trzech Króli, który to dzień jest dniem wigilii Świąt Bożego Narodzenia dla chrześcijan obrządków wschodnich.

6 stycznia na czele orszaku przyszli trzej królowie. W tle nie tylko słychać było polskie kolędy. Były także śpiewane w PJM. 

Przyszło dużo dzieci z rodzicami. Byli też starsi ludzie z okolicznych domów, w tym goście z innych krajów, którzy robili dużo zdjęć. Wszyscy uśmiechnięci, radośni i nawzajem sobie życzliwi. Przyszli, pomimo że było zimno. Za widok małych dzieci, które rozpromienione karmiły zwierzątka kapustą, jabłkami i marchewką oddać można wszystko. Zwierzątka miały apetyt, a dzieci spontanicznie klaskały w swoje małe rączki.

Proszę zobaczyć naszą szopkę na skromnej galerii zdjęć. Relację w Kurierze Warszawskim przygotowała TVP w dniu 25 grudnia 2021 r. i 6 stycznia 2022 r. Transmisja do obejrzenia była po godzinie 18.30. Jest też do obejrzenia na kanale you tube.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania szopki Bardzo Serdecznie Dziękuję. Powstała ona dzięki dobrej woli, zaangażowaniu i wsparciu wielu osób. Wszystko było prawdziwe, naturalne i nie było plastiku, który przytłacza nas podczas zakupów w okresie przedświątecznym.

Dziękuje wszystkim, którzy nas odwiedzili. Drugi rok z rzędu w święta Instytut Głuchoniemych był rozświetlony świecami i świątecznymi lampkami. Dobrze byłoby, żeby stało się to tradycją.   

Tadeusz Adamiec

 

Accessibility